Perşembe, Kasım 24, 2011

GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN ELELE

Sizler yani yeni Türkiye’nin genç evlatları!
Yorulsanız dahi beni takip edeceksi...niz…
Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler,asla ve asla yorulmazlar.
Türk Gençliği gayeye,bizim yüksek ideallerimize durmadan,yorulmadan yürüyecektir.
BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK

Fotoğrafdaki benim ilkokul öğretmenim, internetten buldum biraz önce ve çok sevindim. Benden bir dönem öncesi öğrencileri ile. MEDİHA KIRAN, nurlar içinde yat öğretmenim, bana öğrettiğin her bilgiyi gururla taşıyorum...Tüm öğretmen çok değerlidir ama ilkokul öğretmeninin yeri çok, çok ayrıdır. Annenin sıcak kucağından ayrıldığında sıcak bir öğretmen kucağı bulmak çocuklar için gelecekteki başarılarının temelidir.
Onlara çok şey borçluyuz, bu borcu karşılıksız bırakmamak için aldığımız eğitimi ışığa çevirmekle çevremizi aydınlatmaktır.

Benim ilkokul öğretmenim tüm öğretmenler gibi çok değerli bir eğitmendi, küçücük sıralarımıza, yanımıza oturup kirlenen elimizi, yüzümüzü cebinden çıkardığı poplin mendillerle silecek kadar da müşfik... Ne çok mendil taşırdı önlüğünün cebinde, o zamanlar bunun farkında değildik ama daha sonraları aklımız erdiğinde sebebini öğrenmiştik.


Siyah veya beyaz önlük giyerdi bizim öğretmenlerimiz ve siyah alçak topuklu ayakkabılar...
Onları müsamere günlerinde şık giyimleriyle görmek şaşırtırdı bizleri. Okulumuzun koskoca salonunda ve bahçesinde müsamere günleri, resmi bayramlar çocukların ve öğretmenlerin rengarenk kıyafetleri diğer günlerdeki siyah-beyazlığı alıp götürürdü...
İlkokul ve beş yıl, çok kısa geçen, yaşamımın en güzel zamanı, en güzel öğrencilik yıllarım...24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
BAŞÖĞRETMENİMİZ ATATÜRK'ÜN YOLUNDA YÜRÜYEREK KARANLIKLARA IŞIK
TUTAN EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ ÖĞRETMEN ORDUSUNA KUTLU OLSUN...


10 yorum:

Selma Er dedi ki...

Tüm öğretmenlerimizin, eğitime gönül veren herkesin Öğretmenler Günü kutlu olsun..

hayat izlerim dedi ki...

Dün akşam oğlum öğretmenine öyle bir mektup yazmış ki okurken ağladım Nur'cum, keşke dedim ben de ilkokul öğretmeni olsaydım; çok kutsal bir meslek öğretmenlik ama galiba en çok ilk okul öğretmenlerinin emeğini ödemek zor...
Kocaman sevgiler

Asuman Yelen dedi ki...

Ben de çok isterdim öğretmen olmayı gerçekten. Mendiller çok ilginç geldi.İkinci bir anne gibi. Nurlar içinde yatsın, ne mutlu ona ki bunca sene sonra böyle özlemle anılıyor...

Çınar dedi ki...

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık yolunda yürüyen, genç beyinlere ışık tutan ışık olan tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun.

Sevgiler

Aynur (Küçük Hala) dedi ki...

ben de mesleğinin kutsallığına gerçekten inanmış olan ve bu kutsal görevi layıkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerin bu özel ve güzel gününü kutluyorum...

banu ( çifte kavrulmuş hayat) dedi ki...

İlk okul öğretmenim geldi aklıma,o kadar öğretmenim oldu ama adını hala unutmam!

Gülseren İncik!Çok severdim onu.

Eğiten ve eğitimi seven herkesin günü kutlu olsun,

sevgilermle,

Adsız dedi ki...

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm fedakar,cefakar öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.Nur ablam ne mutlu size.Yılar sonra ilkokul öğretmeninizle kavuşmanız ne kadar güzel.Allahım uzun ömürler versin.ellerinden öperim.

Adsız dedi ki...

Allah rahmet eylesin öğretmeninize Nur ablacım.bugün bana ne oldu böyle bilmedim..yanlış okumuşum.Allah gani gani rahmet eylesin.

Yıldız Yağmurları dedi ki...

Galiba en unutulmazımız ilk okul öğrtmenlerimiz, gerçi hepsi emektar, hepsi değerlilerimiz kutlu olsun bu günleri.
sevgiler..

sünter dedi ki...

Benim oldum olasi ögretmenlere karsi icimde ayri bir sagim vardir ve sanirim bu saygiyida öncelikle ilkokul ögretmenime sonrada tanidigim tüm ögretmenlere borcluyum. Belkide sansliyim bu konuda henüz bir ögretmen bile tanimadim ki beni hayalkirikligina ugratsin. Hem özelden hem sanaldan:)
Bu vesileyle tanidigim tüm ögretmenlerin ve bilhassa senin ögretmenler günün kutlu olsun.
Ps: biraz gec kalmis bir kutlama oldu ama eminim affedersin beni:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...